Psychiatra/Psychoterapeuta

Psychiatra

Psycholog/Psychoterapeuta

Psycholog dziecięcy

Jedna z podstawowych specjalizacji medycznych, zajmująca się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Bada ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, konstytucjonalne.

Psychiatra zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem farmakologicznym i psychoterapeutycznym różnych zaburzeń:
  • nastroju
  • lękowych
  • psychotycznych
  • nerwicowych
  • psychosomatycznych
  • snu
  • osobowości

Więcej informacji 

Psychologia/Psychoterapia  jest dziedziną skierowaną  zarówno do osób dorosłych,  dzieci i młodzieży znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Poza terapią indywidualną, która obejmuje między innymi leczenie nerwicy oraz leczenie depresji prowadzona jest terapia  grupowa, terapia par i rodzin. W zakres  usług wchodzi również terapia uzależnień.

Terapia indywidualna jest formą pomocy psychologicznej, polegającą na regularnych spotkaniach pacjenta z terapeutą. Skierowana jest ona do osób chcących lepiej zrozumieć siebie, borykających się z niską samooceną, zmagających się z trudną sytuacją rodzinną, a także mających problem z zachowaniami społecznymi. Terapia również zalecana jest osobom, które mają problemy emocjonalne, takie jak radzenie sobie ze smutkiem, złością czy lękiem, a także osobom z zachowaniami autodestrukcyjnymi.

 

Więcej informacji

Psychoterapia dzieci i młodzieży polega na systematycznych spotkaniach dziecka z terapeutą raz w tygodniu. Sesje trwają od 50 do 80 minut a ich przebieg dostosowany jest do wieku i potrzeb dziecka. Proces ten poprzedzony jest konsultacjami z rodzicami i dzieckiem. Konsultacja to wstępna rozmowa z rodzicami lub prawnymi opiekunami dziecka, która ma na celu głębsze zrozumienie sytuacji, która jest powodem zgłoszenia (zazwyczaj 1-2 spotkania, bez dziecka). Ważne, by na konsultacje przyszli obydwoje rodziców – możliwość bowiem widzenia trudności z różnych perspektyw jest niezwykle cenne. Kolejnym etapem są konsultacje z samym dzieckiem (maluchom towarzyszy zazwyczaj jeden z rodziców). Obejmują one zazwyczaj 3 sesje. Po nich ponownie zapraszani są rodzice, by omówić obserwacje dokonane przez psychologa, wspólnie pogłębić rozumienie funkcjonowania dziecka i rodziny, a także znaleźć najlepszą dla nich formę pomocy  (obejmują one od 1 do kilku spotkań).

Więcej informacji 

Cenniki i godziny przyjęć

Poniedziałek 18:00 – 20:00

Konsultacja pierwszorazowa (40min) – 300zł

Konsultacja kontrolna (20min) – 250zł

Terapia EMDR (40min) – 260zł

Porada recepturowa – 90zł

Poniedziałek 8:00-12:00 14:00-18:00 Piątek 8:00-15:00

Konsultacja pierwszorazowa (80 min) – 200zł

Konsultacja kontrolna (50min) – 150zł

Konsultacja dla par (80min) – 250zł

Konsultacja domowa (50min, do 15km) – 200zł

Sesja terapeutyczna 2 x tyg. (50min) – 140zł

Środa 9:00 – 13:30

Konsultacja 80min (dwie osoby) – 230zł

Konsultacja z dzieckiem (wraz z rodzicem) 50/60min – 180zł

Opinia psychologiczna – 100zł

mgr Monika Hibner
Psycholog, Psychoterapeuta
mgr Maria Liszka-Dalecka
Psycholog dziecięcy